کرال پشت

۳ شهریور ۱۳۹۳

سلام دوستان

امروز یک چیزی برای یکی از همکارام تعریف کردم که خیلی خندید گفتم برای شما هم بگم گویا خنده داره و من خوشحال میشم مردم بخندند و یکمی از مشکلاتشون دور بشن برای مدتی کوتاه ….

میدونید نمیدونم معضل نه یا مجرد ها که تکلیفمون با تعطیلاتمون مشخص نیست. من از او هفته چشم میکشم برای تعطیلات ولی به محض اینکه به ۵ شنبه جمعه میخورم بهم میریزم. کاری ندارم بکنم و حوصله ای ندارم. اما ۵ شنبه هفته قبل تصمیم گرفتم برم تجریش و این ۵ شنبه که آمد یکهویی تصمیم گرفتم برم استخر. خیلی وقت بود استخر نرفته بودم شاید یک سال و خرده ای میشد. برای همین بهم خیلی خوش گذشت. یکی از چیزایی که اولش بر ام جالب بود این بود که کاملا شنا کردن یادم رفته بود. البته گفته بودم که من شنا بلد نیستم ولی میتونم خودم رو روی آب نگه دارم. یک مدتی قبلا کلاس شنا رفتم که خوب تا اخرین جلسه که نمیدونم ۵ یا ۶ تا بود مربی کارش به قسمت عمیق نکشید من هم مثل همیشه تو اوج رها کردم …

البته یک سال و نیم قبل تو قسمت عمیق بودم همش و به سبکی کاملا نا شناخته و خوددراوردی میتونم روی آب بمونم نرم ته!! اما بعد این مدت کاملا شنا رو فراموش کرده بودم و ۵ شنبه به محض اینکه رفتم تو عمیق رفتم ته اب!! اول کمی جون دادم ولی بعد یهویی یادم آمد چکار کنم و برگشتم روی اب! جالب اینجاست من میتونم هم کرال برم هم پروانه هم قورباغه و باقی فقط مشکلم اینه که تمام این شناها رو بدون نفس گرفتن میرم. یعنی کله توی آبه!! و به محض اینکه بیام بالا نفس بگیرم غرق میشم! توی شنا تنها چیزیم که خوب شده مدت نگه داشتن نفسمه!!

البته پنج شنبه یک طول استخر رو همون اولش یک ضرب رفتم ولی دو متر مونده بود برسم به ته نفسم تموم شدم و مغزم سوخت قشنگ و من رو با بارانکارد بردن بیرون!! البته دو دقیقه بعد برگشتم تو اب!! حالا از این خاطره بگم که امروز باعث شد اشک همکارم در بیاد و دقیقا مدیرمون در حالی امد تو اتاق که من و همکارم کف اتاق پهن بودیم و یک کاری داد بهم که من بین خنده گفتم امروز میخواید؟ گفت نه امروز که روز خنده اس و رفت 😐

جونم براتون بگه من وقتی دیدم انواع و اقسام شناها رو میتونم بدون نفس گرفتن برم غرور من رو مستولی کرد و یک مرتبه به درجه ای رسیدم که گفتم خوب!! چرا کرال پشت رو نریم؟ تازه هوا هم نمیخواد و به درد سبک بیهوازی من میخوره!!! خلاصه این شد که عزیز دلم, خر, کله ام رو گاز گرفت و گفت بیا کرال پشت برو!! قطعن همه میدونید فقط برای اگاهی خودم میگم که کرال پشت یعنی بخوابی روی آب و در حالی که روت به سقفه شنا کنی!! (این تعریف کرال پشت رو تو ویکیپدیا هم نمی تونی پیا کنی بس که جامع و دقیق گفتم !!! ) خلاصه ما هم آمدیم روی آب صاف دراز کشیدیم و چند ثانیه طول کشیدیم که بدون اینور و اونور شدن ثابت بشیم و تعادلم رو حفظ کنم.

اقا اولین حرکت این بود که دست چپ رو بلند کردم پرت کردم عقب و همین حرکت کافی بود که کج بشم و تعادلم رو از دست دادم و  کله ام رفت تو اب و دهنم که سفت بسته بود و من تو آب با دماغ نفس گرفتم اونم با هول!! دقیق نصف آب استخر رفت تو دماغم!!! تا حالا آب رفته تو دماغت؟ در واقع تو دماغت نمیره!! لامصب یک راهی داره دقیقن میره تو مغزت!! نصفه سرم در جا سوخت و دماغم تیر کشید و یک درد بدی پیچید توی سرم و چشام پر اشک شد و مغزم ترکید قشنگ!! خوب فکر کن شما طاقباز رو آبی, آبم همینطوری داره میره تو دماغت!!! خوب طبیعی اینه که کاری بکنی تا از اون وضعیت در بیای. منم  بلافاصله آمدم از اون وضعیت در بیام!! وقتی طاقبازی برای بلند شدم یا باید پات به جای گیر کنه یا دستت یا کله ات !! یا به روش بروس لی تایناتیک بزنی!! که خوب چون تو آب معلق بودم هیچ جای برای گیر کردن نداشتم! و هیچ کاری از دستم بر نمیاد. والا ریا نباشه تو خونه فقط با تایتانیک بلند میشیم ولی تو اب خوب نمی تونستم! آب دست و پا و دماغم رو بسته بود!! لذا حرکتی کاملا یکهویی کردم و دستام رو با فشار فرو کردم تو آب که کله ام رو بیارم بالا که اون حرکت ناگهانی باعث گرفتگی شد و  نتیجه این شد که ماهیچه دستم گرفت!!!

خوب دیگه در اون لحظه که چشام جای رو نمیدید و سرم تیر میکشید و از دماغم اب میزد بیرون و به خاطر حرکت زیاد کله توی آب یکی از گوشامم آب گرفت!! چی از خدا میخواستم؟ یک دست خشک شده از شدت درد!! تا حالا تو آب ماهیچه ات گرفته؟ من نمیدونم چرا انقدر درد داره یعنی قشنگ انگار بهت تیر خورده!!! عضو حرکت نمیکنه و دردی در ابعاد یک متر در یک متر دور اون موضع می پیچه و واقعا چاره ای نداری یا باید غرق بشی یا بیای بیرون از اب!!

حالا شما فک کن من تو اون وضعیت که داشتم غرق میشدم دستمم گرفت!! میخوای منو تصور کنی یکی رو تصور کن کج رو آب افتاده … یک دستش سیخ رو هوا مونده!! با اون یکی دست داره کج کج شنا میکنه از ناحیه گردن به بالا هم لمسه!!! خدایی بود لحظه آخه یک خانومی که داشت شنا میکرد پاش خورد تو کمرم و منو نیم متر پرت کرد جلو که خوردم به میله های کنار استخر و دقیق یادم باشه یک ربعی همونطوری یک دستی و کج با دستی سیخ رو به هوا و گردنی رو به عقب چسبیده بودم به میله!! بعد دیدم یکی از خانومها گفت این میله حاجت میده دخترم؟ چرا ولش نمیکنی؟ گفتم اره حاجت میده و فقطم حاجت کسایی رو میده که شنای عادی رو بلد نیسن میخوان کرال پشت برن!!! شما برو این میله اختصاصی حاجت میده!!!

خلاصه که بعد که برگشتم خونه تا دو روز هنوز از دماغ و گوشام اب میزد بیرون!! همین شد که من کرال پشت رو تو اوج رها کردم و به همون سبک قورباغه  ای که صاف نشسته شنا میکنم فقط!!

فعلا (:

 

۴۴ نظر

(لازم)
لازم است. اما دیده نخواهد شد

تماس با گیلاس خانومی

    ایمیل گیلاسی

    تماس با گیلاس خانمی

کتاب های گیلاسی

    کتابهای گیلاسی

خوراک گیلاسی!

    فید

دوستان گیلاسی

 

بایگانی

آمار بازدید