ماجرای دندان عقل

۷ مرداد ۱۳۹۳

سلام عزیزان … عیدتون مبارک …

ماه رمضان هم برای روزه داران سخته هم برای روزه نداران … برای همین عید بر هر دو قشر مبارک (البته تو ایران عزیزمون)

یک راست برم سر اصل مطلبم

یادتونه چند سال پیش یک مطلب نوشتم که تمام عید دندون درد داشتم و به محض باز شدن دندانپزشکی ها و برگشت دندان پزشکان عزیز دندون درد من خوب شد؟ در واقع تنها دلیل دندان دردهای من در این چند سال اخیر فقط و فقط در امدن دندان های عقلم بود! من خوشبختانه پوسیدگی دندان نداشتم و فقط در آمدن دندانهای درشتی که جونم رو میگرفت تا سرش از لثه بزنه بیرون اذبتم میکرد.  بله هر چند وقت یک بار این دندانهای یک تکونی میخوردند و رسما تا یک هفته من دندون دردی بد و ناراحت کننده داشتم. از انجایی که ادمی الکی صبور در بعضی شرایط هستم!! (معمولا هم شرایطی احمقانه!!) بی خیال دندون های عقل و دردشون میشدم.

من سه تا دندون عقل دارم و نمیدونم چرا سه تاس و اون یکی چی شده!! تو عکس که نیست. (لابد دلیل شخصی داره به من مربوط نیست) خلاصه که تو دو تا اوپی جی که گرفتم فقط سه تا دندان بود.  اما اصل ماجرا از وقتی شروع شد که من هفته قبل یک مرتبه یکی از دندون های عقلم درد گرفت و دردش پدرم رو در اورد. ماه رمضون هم بود من هم وزنم کم کردم هم نا نداشتم و درد دندون رو نمیدونستم کجای دلم باید بگذارم لذا بالاخره تصمیم گرفتم برم پیش دندان پزشک و یک خاکی به سرم بریزم.

روز شنبه مرخصی گرفتم! (ببین شدت درد رو!) و توی اینترنت سرچ کردم و نزدیکترین کلینیک به محل کارم رو پیدا کردم و رفتم اونجا. ماشااله خانم منشی بودن که با حفظ سمت وظیفه سگ بودن رو هم اجرا میکردن و دو شغله بودن! البته با من کاری نداشت خدا رو شکر چون من در وضعیتی نبودم که بتونم تحمل کنم و میزدم میکشتمش!! ولی رفتارش با دستیارها و بعضی مریض ها خیلی زشت بود خیلی و من همیشه میگم چرا ما هم باید پول بدیم و هم اخلاق گند بعضی از این فروشنده ها یا همین امثال خانم منشی رو تحمل کنیم؟ نه صدقه میدن و نه مجانیه! پول میگیرن مثل اسب و تازه اخلاقشونم گند!!

بگذریم خلاصه که من نشستم رو یونیت و دقیقن دندون دردناک رو به دکتر نشون دادم و گفتم این درد میکنه و من به خاطر این امدم چون دندانپزشکی رو دوست ندارم و تا در حد مرگ اذیت نشم نمیام! دکتر خندیدند و گفتند باشه اینو میکشم و بیا عکس بگیر. عکس گرفتم و بعد گفتند بیا آمپول سری بزنم! و زدند و وقتی این دو تا کار انجام شد منشی من رو صدا کردند و گفتند خسته نباشی هزینه میشه ۴۲۰ تومن!!!

من که چشمام زده بود بیرون ولی به خاطر اینکه تا اینجای کار امده بودم مثل ابله ها این پول رو دادم اونم در حالی که زنگ زدم مامانم ۲۵۰ ریخت به حسابم!

این وسط یک میانبری بزنم! میدونید معمولا میگن هر چی سنگه برای پای لنگه! اما من پای لنگ نداشتم ولی خودم خوب بلدم پای خودم رو لنگ کنم. مبلغی پس انداز داشتم که میخواستم همون رو توی باتک بزارم و روش وام بگیرم. قرار بود فقط همون مبلغ باشه اما بر اساس جوگیر شدن هر چی پول تو هر حساب و هر جایی داشتم یک مرتبه ریختم توی همون حساب و همه رو گذاشتم تو بانک و دیگه نمی تونم تا یک سال بهش دست بزنم ((: اونوقت با درایت فکر کردم که خوب من تا اخر ماه میتونم با ۵۰۰ تومن سر بکنم!! مگه چه غلطی میخوام بکنم که بیشتر از این بشه!!! و این شد که اول ماه من فقط ۵۰۰ داشتم تا اخر ماه.

نشون به این نشون اول دندونم درد گرفت!!! بعد سشوارم سوخت!!! بعد پول تلفن برام آمد!! بعد یادم افتاد یک قسط صد تومنی دارم که یادم نبوده ازش!!!

برگردیم سر ماجرای دندون. خلاصه من پول دندون رو دادم تا اجازه دادن برم تو بخش برای کشیدن دندون عقل دردناک!! من وقتی دردداشته باشم هر کاری میکنم تا درد از بین بره ((:  آقا ما رفتیم نشستم و دکتر و یک دستیار امدن تو دهن من و چهار تا دست بیست دقیقه تو دهن من بود و من همش میگفتم خدایا انقدر دندون عقل سخته در اوردنش چه لزومی به بودنش بود اخه!!! چرا انقدر ازار میدی خداجان!!! خلاصه بعد ۲۰ دقیقه دکتر با خوشحالی دندونی به من نشون داد اندازه مشتم!!! و من کارم تموم شد و با خونریزی شدید دندون امدم خونه.

تو خونه یک ساعتی گذشت و سری دندونم داشت یواش یواش میرفت که احساس کردم همون دندون کشیده باز درد میکنه!!! دست گذاشتم روی لپم و فشار دادم دیدم دندون سرجاشه!! با وحشت بلند شدم و گاز استریل رو از تو دهنم برداشتم و دیدم ته دهنم ۴ تا بخیه است ولی اصلا ربطی به جاییی که نشون دادم نداره!!! و در کمال تعجب دیدم که دکتر دندون عقل نهفته ای که داشتم رو در اورده و دست به دندون عقل دردناک نزده!!! باورم نمیشد!!! تنها ری اکشنم گریه خیلی شدید بود. هم درد داشتم و هم اعصابم خرد شده بود و هم پول نداشتم!!! خلاصه هی مامان دلداری میداد هی من گریه میکردم ولی اعصابم داغون بود با همون حال زنگ زدم به دکتر و گفتم چرا بدون اجازه من دندون عقل نهفته رو در اوردید!! گفت گفتم به نوبت همه رو در میارم . الانم چیزی نشده فردا بیا اون یکی رو در بیارم این ارزون تره میشه ۲۵۰ تومن! گفتم من این پول رو ندارم گفت اون دیگه به من مربوط نیست. گفتم بله منم میدونم به شما مربوط نیست ولی به شما هم مربوط نبود دندونی که من نمیخواستم رو بکشی. مگه من بهتون نشون ندادم کدوم درد میکنه گفت اون دندون هم تورم داشت جای لثه اش … خلاصه با خشم گوشی رو قطع کردم . چه غلطی میتونستم بکنم در واقع!!

متاسفانه تجربه بدی بود این عمل جراحی دندان چون امادگی روحی نداشتم و وقتی امادگی روحی نداشته باشی قطعا درد و بدبختی بیشتری حس میکنی. اینطوری شد که دهن من باز نمیشد و حتی قاشق رو نمی تونستم تو دهنم بکنم . دو روز گذشت و من هیچی نتونستم بجوم. فقط شیر و چیزهای خیلی نرم … با مسکن درد اون دندون عقل اول اروم میشد ولی دیگه تحمل نداشتم مخصوصا که دیدم به خاطر خوردن مسکن معده درد گرفتم و بزارم این خوب شه دوباره برم یه دندون دیگه … این شد که فرداش سرکار داشتم درد دل میکردم که دو تا از همکارام گفتن چرا نرفتی فلان کلینیک هم کارشون خوبه هم قیمتاشون و …. اینم نتیجه مشورت نکردن من!!

خلاصه بعد دو روز رفتم همین کلینیکی که دوستانم گفته بودن! محیط و تمیزی ده برابر بهتر از اولی. منشی عالی. مهربون و مودب و باشخصیت! بعد قسمت کشیدن دندون عقل ۸۰ تومن و اگر جراحی لازم داشت بین ۱۳۰ تا ۳۰۰٫  گفتم من باید مشاوره بشم نمیدونم دهنم باز میشه یا نه چون تازه عمل کردم ولی واقعا میخوام الان این دندون عقل رو بکشم. گفت اجازه بدید دکترمون ببینه. وایستادم دیدم یک خانمی ظریف امد تو اطاق و من نشستم رو یونیت و براش شرح دادم اونم دندونم رو نگاه کرد و گفت می تونم بکشم. منم گفتم بکشش تروخدا. گفت این باید جراحی بشه . گفتم من خیلی پول ندارم گفت پولش مهم نیست حالا و سر کننده رو زد و رفت. ده دقیقه نشسته بودم رو یونیت و واقعا استرس داشتم بازم پولش زیاد بشه و من دوست ندارم مقروض بشم حتی به مامانم. دکتر برگشت و گفت دهنت رو باز کن و خودش هم دست انداخت و من تا دهنم رو باز کردم دقیقا خدا شاهده ۱۰ ثانیه نشد یک فشاری توی دهنم حس کردم و گفت بلند شو. و دندون رو بهم نشون داد!!! از قیافه من دکتر و دستیارش میخندیدن یعنی باورم نمیشد این دندون لعنتی که دو سال بود اذیتم میکرد ده ثانیه لازم داشت تا از این دهن خارج بشه!! و دکتر قسمت جراحی رو برای اذیت کردن من گفت فقط (:

باورکنید دلم میخواست خانم دکتر رو بغل کنم و فقط با دهنی خونی هی ازش تشکر میکردم و اون با خنده میگفت دهنت رو بشور برات گاز بزارم!!!

خلاصه همون ۸۰ رو دادم و دکتر توضیحاتی بهم داد که اون لامصبا که دهنم رو سرویس کردن بهم نداده بودن و من الان ظرف دو روز دو تا دندون عقل رو از دست دادم و فقط یکیش مونده که اونم بعدها میرم پیش همین خانم دکتر نازنین.

من که ادرس دکتر اول رو نمیگم ولی وارد کلینیک که بشی یک حس منفی میگری و تو خودشون هم همش دعوا بود و بی ادبی به همدیگه! یک جای به اون کوچکی هم ده تا پرسنل داشت!!! اونم از کار غیر اخلاقی که دکتر کرد. اما مطب دوم به شدت ارامش داشت و احساس خیلی خوبی داشتی وقتی وارد میشدی. من که اول که رفتم نمیدونستم چی میشه ولی از محیط معلوم بود که اینجا چه خبره.

گرچه الان به خاطر نداشتن هر دو دندون عقل خوشحالم ((: عقل میخوای چیکار تو این زمونه!!

———————–

بنا به درخواست دوستان برای نوشتن آدرس هر دو مطب

دوستان گلم من آدرس دکتر اول رو نمیگم. کار من نیست و هر چند متضرر شدم ولی اونجا پرسنل داشت و …. نمیدونم من دوست ندارم این کار رو …

اما آدرس مطب دوم ….. برید انتهای بلوار کشاورز تقاطع جمالزاده و بلوار … یک کلینیک هست که در ورودیش شکل دندونه ((:

درضمن خبر خوش اینکه اگر کسی بیمه ایران داشته باشه یا نمیدونم پرسنل بیمه ایران باشن هزینه هاشون اینجا خیلی خیلی کمتره (:

 

۳۷ نظر

(لازم)
لازم است. اما دیده نخواهد شد

تماس با گیلاس خانومی

    ایمیل گیلاسی

    تماس با گیلاس خانمی

کتاب های گیلاسی

    کتابهای گیلاسی

خوراک گیلاسی!

    فید

دوستان گیلاسی

 

بایگانی

آمار بازدید